Усі ветеринарно - санітарні заходи, які проводяться у ПАТ «ППР Броварський» спрямовані на вирощування здорового поголів'я птиці та одержання екологічно чистої продукції з високими санітарними та біохімічними показниками. Територія господарства розділена на виробничі зони, які розташовані на відстані один від одного не менше 1 км: дві зони відгодівлі індиків та зона підрощування індичат до 33 днів. Комплектується господарство добовими індичатами з республіки Польща від батьківських стад благополучних щодо інфекційних захворювань. Ветеринарне благополуччя батьківських стад і завозимого від них добового молодняку строго контролюється державною ветеринарною службою. Крім цього, ветслужбою господарства від кожної завезеної партії добових індичат відбирається не менше 20 гол. для лабораторного контроля на відсутність в них хвороботворних мікроорганізмів. Птиця, яка завозиться в господарство протягом 30-ти днів перебуває на карантинному утриманні.
Ветеринарною службою господарства особлива увага приділяється біобезпеці. Виробничі зони працюють за принципом порожньо - повно. Території огороджені по периметру сітчастим парканом, при в'їзді та виїзді на які є наливні дезбар'єри, що заправляються дезрозчинами. При вході на територію кожної зони є діючий типовий санпропускник для обслуговуючого персоналу і відвідувачів. Персонал забезпечений змінним спецодягом та спецвзуттям, які щодня наприкінці робочого дня дезинфікуються парами формальдегіду в паро формалінових камерах.
Птах вирощується в типових залізобетонних пташниках на глибокій підстилці. В якості підстилки використовується подрібнена солома, яка при вступі в господарство надходить на карантин до отримання лабораторних аналізів на наявність або відсутність патогенних грибів. Пташники захищені від проникнення всередину дикої птиці і гризунів. Територія виробничих зон міститься в хорошому санітарному стані, що не сприяє заселенню її гризунами, а відсутність розсипу кормів не приваблює дикої птиці. З метою не допущення виникнення інфекційних хвороб використовуються біологічні препарати, антибактеріальні препарати використовуються вкрай рідко і не пізніше 40-ка днів до відправки птиці на забій. Кожна партія комбікорму, що надходить в господарство, до згодовування птиці досліджується в державній лабораторії на якість і біобезпеку. Стимулятори росту не застосовуються.
Особлива увага приділяється підготовці виробничих зон до чергової посадки партії птиці. Головний ветлікар підприємства складає графік підготовки виробничої зони під чергову посадку партії птиці, де вказуються терміни проведення робіт з підготовки та відповідальні виконавці. Санітарний розрив між посадками не менше 14 днів. Послід вивозиться спеціалізованим транспортом на обладнане послідосховище, яке знаходиться на відстань 3,5 км від виробничих приміщень і найближчого населеного пункту. Після видалення підстилки з послідом, з пташників, все навісне обладнання демонтується, механічно очищається від забруднень, миється теплою водою з додаванням миючих засобів, миються стіни, стеля, підлога пташників, обладнання, інвентар та прилеглі дороги з твердим покриттям. Мийка виробляється апаратами високого тиску, тиском не нижче 150 атм. Після закінчення миття пташників монтується система напування і заповнюється дезрозчином, складається дефектна відомість майбутнього ремонту, проводяться ремонтні роботи обладнання і при необхідності будівлі. При отриманні лабораторного висновку, який дозволяє використання соломи, вона розстилається по всій поверхні підлоги пташника рівномірним шаром. Заключна аерозольна дезінфекція пташників парами формаліну проводиться після завершення всіх робіт. Заключним аспектом є волога дезінфекція всіх доріг на виробничій зоні і зовнішніх стін пташників. Протягом 4-х днів після заключної дезінфекції відвідування території зон категорично заборонено. На підготовлений майданчик завозиться молодняк для подальшого дорощування. Головний ветлікар складає план ветеринарно-санітарних заходів на період вирощування індиків, який є щоденним планом подальшої роботи для ветлікаря майданчика.

facebook.com/Indelika
twitter.com/indelika